Soczewki progresywne JZO

Soczewki progresywne JZO to rozwiązanie, które umożliwia wyraźne widzenie przedmiotów, niezależnie od tego, w jakiej odległości się znajdują.

Jak to jest możliwe?

Soczewka progresywna nie ma jednakowej mocy na całej powierzchni. Jej moc zmienia się w sposób płynny.

  • Przez górną część soczewki patrzysz, kiedy kierujesz wzrok na przedmioty odległe.
  • Środkowy obszar soczewki wykorzystasz podczas obserwacji obiektów znajdujących się w średniej odległości. Dzięki temu wszystko, co obserwujesz, jest widoczne cały czas wyraźnie i ostro, bez wykonywania dodatkowych czynności.
  • Dolna część soczewki przeznaczona jest do wykonywania wszelkich prac wymagających wyraźnego widzenia przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Skorzystasz z niego podczas czytania, pisania, oglądania zdjęć w aparacie, odczytując godzinę odjazdu autobusu na rozkładzie jazdy, itd

Poszczególne obszary soczewki, z odpowiednio dobranymi do Twoich potrzeb mocami optycznymi, są na soczewce rozmieszczone tak, że wzrok korzysta z nich samoczynnie. Nie musisz zastanawiać się, przez który obszar powinieneś patrzyć. Twoje oczy i okulary progresywne stanowią zgrany duet.

Konstrukcje progresywne JZO

Soczewki progresywne JZO dostępne również w wersji fotochromowej Transitions oraz Transitions XTRActive.

 Transitions

Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne.

W słońcu, pod wpływem promieniowania UV soczewki ciemnieją w ciągu zaledwie 30 sekund, po powrocie do pomieszczenia rozjaśniają się w ciągu zaledwie kilku minut.

Transitions XTRActive

Transitions XTRActive to pierwsze soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które zaciemniają się za szybą samochodu, co oznacza, że w słoneczny dzień zapewnią komfort jazdy każdemu kierowcy.

Na zewnątrz w zależności od ilości światła słonecznego, mogą  zabarwić się aż do poziomu soczewek przeciwsłonecznych.