Okulary progresywne

Okulary progresywne są idealnym rozwiązaniem dla osób po 40 roku życia, które na co dzień muszą używać dwóch par okularów.

  • Niewyraźne litery, rozmazany obraz, złe widzenie wieczorem – takie doznania to codzienność osób, które borykają się z wadami wzroku. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzyć soczewki progresywne, problemy te mogą być skutecznie wyeliminowane.

Jak to jest możliwe ?

Soczewka progresywna nie ma jednakowej mocy na całej powierzchni. Jej moc zmienia się w sposób płynny.

  • Przez górną część soczewki patrzysz, kiedy kierujesz wzrok na przedmioty odległe.
  • Środkowy obszar soczewki wykorzystasz podczas obserwacji obiektów znajdujących się w średniej odległości. Dzięki temu wszystko, co obserwujesz, jest widoczne cały czas wyraźnie i ostro, bez wykonywania dodatkowych czynności.
  • Dolna część soczewki przeznaczona jest do wykonywania wszelkich prac wymagających wyraźnego widzenia przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Skorzystasz z niego podczas czytania, pisania, oglądania zdjęć w aparacie, odczytując godzinę odjazdu autobusu na rozkładzie jazdy, itd

Poszczególne obszary soczewki, z odpowiednio dobranymi do Twoich potrzeb mocami optycznymi, są na soczewce rozmieszczone tak, że wzrok korzysta z nich samoczynnie. Nie musisz zastanawiać się, przez który obszar powinieneś patrzyć. Twoje oczy i okulary progresywne stanowią zgrany duet.

Przeczytaj więcej o okularach progresywnych.


Soczewki progresywne dostępne również w wersji fotochromowej Transitions orazTransitions XTRActive.

Transitions Signature Gen 8 

Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są całkowicie przezroczyste jak soczewki bezbarwne. Możesz je z powodzeniem stosować jako okulary przeciwsłoneczne zarówno w gorące dni lata, jak i w mroźne zimowe dni.


Transitions XTRActive

Transitions XTRActive to pierwsze soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które ciemnieją także we wnętrzu samochodu.

Jeśli spędzasz dużo czasu na dworze i potrzebujesz soczewek o znacznym przyciemnieniu, barwiących się wewnątrz samochodu to soczewki dla Ciebie.