Okulary dla osób 40+

Okulary dla osób 40+ to okulary z soczewkami progresywnymi. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień muszą używać dwóch oddzielnych par okularów : do chodzenia oraz do czytania.

Niewyraźne litery, rozmazany obraz, złe widzenie wieczorem – takie doznania to codzienność osób, które borykają się z wadami wzroku. Na szczęście dzięki nowoczesnej technologii, która pozwoliła stworzyć soczewki progresywne, problemy te mogą być skutecznie wyeliminowane.


Dla kogo są okulary progresywne ?

Okulary z soczewkami progresywnymi przeznaczone są dla osób po 40 roku życia, które potrzebują jednej pary okularów do patrzenia w dal (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji), drugiej pary do bliży (np. czytanie, szycie, majsterkowanie), a i przydałaby się im trzecie okulary do komputera, odczytania nawigacji w samochodzie i innych odległości pośrednich. Soczewki te umożliwiają takim osobom wyraźne widzenie na każdą odległość.


Kiedy kupić okulary progresywne ?

Jednym z objawów, które zauważysz są “za krótkie ręce” podczas czytania. Jeśli nie chcesz być zmuszony do ciągłej zmiany okularów, najlepszym rozwiązaniem będą okulary z  soczewkami progresywnymi. W kwestii komfortu widzenia nie ma miejsca na kompromisy.


Jak działają soczewki progresywne ?

Soczewka progresywna nie ma jednakowej mocy na całej powierzchni. Jej moc zmienia się w sposób płynny.

  • Przez górną część soczewki patrzysz, kiedy kierujesz wzrok na przedmioty odległe.
  • Środkowy obszar soczewki wykorzystasz podczas obserwacji obiektów znajdujących się w średniej odległości. Dzięki temu wszystko, co obserwujesz, jest widoczne cały czas wyraźnie i ostro, bez wykonywania dodatkowych czynności.
  • Dolna część soczewki przeznaczona jest do wykonywania wszelkich prac wymagających wyraźnego widzenia przedmiotów znajdujących się blisko oczu. Skorzystasz z niego podczas czytania, pisania, oglądania zdjęć w aparacie, odczytując godzinę odjazdu autobusu na rozkładzie jazdy, itd

Poszczególne obszary soczewki, z odpowiednio dobranymi do Twoich potrzeb mocami optycznymi, są na soczewce rozmieszczone tak, że wzrok korzysta z nich samoczynnie. Nie musisz zastanawiać się, przez który obszar powinieneś patrzyć. Twoje oczy i okulary progresywne stanowią zgrany duet.


Czy cena okularów progresywnych musi być wysoka ?

Wszystko zależy od tego, jakich soczewek progresywnych potrzebujesz.
Podstawowe parametry wpływające na cenę to:

  • czy są to soczewki progresywne nowej generacji czy starszej;
  • w przypadku soczewek fotochromowych – rodzaj fotochromu : Transitions bardzo szybko zabarwia się pod wpływem światła słonecznego i szybko się odbarwia, czy też może z fotochromem starego typu, który reaguje zdecydowanie wolniej;
  • rodzaj powłoki antyrefleksyjnej np. z filtrem światła niebieskiego.

Certyfikat Autentyczności

Stanowi dowód zakupu markowych soczewek progresywnych w pełni bezpiecznych i zgodnych z obowiązującymi normami produktu medycznego.
Certyfikat zawiera też informacje dotyczące Twoich soczewek.


Soczewki progresywne dostępne również w wersji fotochromowej Transitions orazTransitions XTRActive.


Transitions Signature Gen 8 

Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są całkowicie przezroczyste jak soczewki bezbarwne. Możesz je z powodzeniem stosować jako okulary przeciwsłoneczne zarówno w gorące dni lata, jak i w mroźne zimowe dni.


Transitions XTRActive

Transitions XTRActive to pierwsze soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które ciemnieją także we wnętrzu samochodu.

Jeśli spędzasz dużo czasu na dworze i potrzebujesz soczewek o znacznym przyciemnieniu, barwiących się wewnątrz samochodu to soczewki dla Ciebie.


W naszych salonach Kasprzak Optyk proponujemy soczewki progresywne renomowanych producentów :

  • American Lens BOD (najnowocześniejsze technologicznie soczewki bazujące na najnowszych badaniach amerykańskich inżynierów, wyprodukowane za pomocą niemieckiej linii Schneider).
  • JZO – Polski Ekspert Optyczny

Śledź nas na facebooku oraz IG: kasprzak.optyk